bmk_logo

„Trochę kultury… z lektury!”  to kontynuacja projektu „Książka żyje… Naprawdę!”. Celami projektu są: rozbudzenie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci i młodzieży, zdobycie wiedzy i doświadczenia przez zapoznanie się z teorią i własnoręczne wykonanie, charakteryzacji, kostiumów i scenografii, które w przyszłości będą mogli wykorzystać do rozwijania swoich pasji; promocja walorów przyrodniczych i architektonicznych regionu; promocja czytelnictwa i biblioteki oraz odczarowanie złej opinii o lekturach szkolnych.

Pomysłem na projekt jest wykonanie 12 niezwykłych fotografii z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczniami okolicznych szkół, połączonej z warsztatami fotograficznymi. Tematem zdjęć są lektury szkolne, a na zdjęcia konsekwentnie będą przedstawiać młodego czytelnika, który czytając przenika do świata książki, lub elementy literackiego świata przenikają do rzeczywistości. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach ze specjalistami od fotografii, charakteryzacji, kostiumografii i scenografii. Dzięki nim będą mogli dokładnie zaprojektować kadry zdjęć, jak również ubiór i charakteryzację postaci. Nauczą się również jak wykonać poszczególne charakteryzacje, czy kostiumy. Efektem projektu będzie zorganizowanie wystawy fotograficznej w bibliotecznej galerii oraz wydanie kalendarza na 2018 rok.

Harmonogram projektu:

Lipiec 2017 (I połowa):
Warsztaty z fotografem, charakteryzatorem, kostiumografem i scenografem.

Lipiec-październik 2017:
12 sesji fotograficznych, które będą odbywać się co tydzień, między sesjami – luźne spotkania w celu przygotowania potrzebnych kostiumów, czy scenografii do sesji.

Koniec października 2017:
Przygotowanie wystawy fotograficznej połączonej z wernisażem i wydanie kalendarza.

Koordynator: Paulina Kalinowska

Wszystkie działania na bieżąco opisywane są na blogu. (http://trochekultury.tk/)