Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 8.00-18.00
śr.: 8.00-15.00
sob.: 9.00-15.00

Kontakt:
tel. 89 757 1104
wypozyczalnia.morag@wbp.olsztyn.pl

 

Dział dla Dorosłych powstał z przekształcenia Wypożyczalni dla Dorosłych w 2023 r.  Oferta działu skierowana jest do osób 18+, ale każda osoba jest tu mile widziana.

W swojej ofercie mamy do zaproponowania czytelnikom:

  • dostęp do 28700 woluminów, wśród nich książki poszerzające wiedzę, poradniki, przewodniki, reportaże oraz literaturę piękną m. in. sagi rodzinne, kryminały, romanse, erotyki, książki orientalne;
  • dostęp do audiobooków;
  • dostęp do wirtualnej czytelni książek elektronicznych Empik Go i Legimi;
  • dostęp do gazet codziennych oraz czasopism;
  • dostęp do komputerów i Internetu;

Do głównych zadań działu należy udostępnianie na zewnątrz książek i czasopism z zasobu bibliotecznego oraz udzielanie informacji o posiadanych zbiorach, jak również pomoc w doborze odpowiedniej dla użytkownika literatury. W Dziale dla Dorosłych jest tzw. wolny dostęp do półek, a zbiory wypożyczane są bezpłatnie. Do dyspozycji czytelników znajduje się katalog elektroniczny. Katalog elektroniczny dostępny jest również w Internecie – skorzystaj. W Dziale dla Dorosłych znajduje się także miejsce gdzie wygodnie można przejrzeć interesującą nas książkę lub czasopismo, czy gazetę codzienną, a nasi najmłodsi czytelnicy mogą poczekać na swoich rodziców w kąciku zabaw, gdzie przygotowane są dla nich kolorowanki, zabawki, tablica edukacyjna oraz czasopismo „Psi Patrol”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Dział dla Dorosłych ma do zaoferowania bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni książek na platformie Empik Go i Legimi, kody dostępne są dla naszych czytelników. Dział dla Dorosłych umożliwia telefoniczne przedłużanie terminu zwrotu książek oraz rezerwację książek wypożyczonych innym czytelnikom. Bibliotekarze udzielają czytelnikom wszechstronnej pomocy przy wyszukiwaniu książek i korzystaniu z katalogu. Jeśli jednak w naszych zbiorach nie ma książki, której potrzebujesz, możesz ją zamówić bezpośrednio u bibliotekarza lub za pomocą zakładki:

ZAPROPONUJ TYTUŁ KSIAŻKI
(wypełnij formularz)

Dział dla Dorosłych wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, chorych i niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Morąga proponuje usługę polegającą na dostarczaniu książek do domu. Dostarczaniem zbiorów zajmują się bibliotekarze i wolontariusze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 89–757–11–04 lub email: wypozyczalnia.morag@wbp.olsztyn.pl.

Od 2000 roku w Dziale dla Dorosłych działa Galeria Lokalnych Twórców– zajmuje się ona upowszechnianiem i promowaniem sztuki (malarstwa, grafiki, wyrobów artystycznych, ceramiki, biżuterii itp.) głównie mieszkańców Morąga i okolic. Pomagamy wyeksponować prace każdej, chętnej do zaprezentowania swojego hobby osobie, naszym czytelnikom i nie tylko. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy do kontaktu z naszym działem.

Dodatkowo pracownicy Działu dla Dorosłych prowadzą archiwum społeczne w ramach Otwartego Systemu Archiwizacji i swoimi działaniami obejmują Morąg i tereny wiejskie. Głównym celem projektu jest gromadzenie zbiorów oraz ich dalsze eksplorowanie. Zapraszamy również do przeglądania naszego archiwum społecznego.