Celem projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez zaproszenie do Biblioteki trzylatków i ich rodziców, którzy po zapisaniu się do morąskiej biblioteki otrzymają wyprawki czytelnicze w postaci książek i poradników. Dzięki akcji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest Biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Termin realizacji: do 31.12.2018 r.

Miejsce realizacji: Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

Koordynator projektu: Iwona Madej, tel.: 89 757 11 37, e-mail: odd.morag@wbp.olsztyn.pl