Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 8.00-17.00
śr.: 8.00-15.00
sob.: 9.00-15.00
Sprawdź listę aktualnych zmian!

Kontakt:
tel. 89 757 1137
odd.morag@wbp.olsztyn.pl

Dział dla Dzieci jest szczególnym miejscem w morąskiej bibliotece, ponieważ został stworzony z myślą o najmłodszych klientach biblioteki, tj. o dzieciach i młodzieży. Oprócz tej grupy użytkowników Dział dla Dzieci posiada także ofertę skierowaną do rodziców.

W Dziale dla Dzieci można korzystać z takich miejsc jak m.in.:

Wypożyczalnia

W Wypożyczalni znajduje się bardzo wiele tytułów książek znanych i lubianych autorów piszących dla dzieci i młodzieży. [Katalog] Czytelnicy mogą znaleźć różne gatunki literackie, m.in.: bajki, baśnie, opowiadania, powieści obyczajowe, fantastyczne, przygodowe. Do dyspozycji uczniów szkół podstawowych są również lektury szkolne, literatura popularnonaukowa, pomoce do nauki języków obcych oraz literatura obcojęzyczna. Księgozbiór na bieżąco uzupełniany jest nowościami wydawniczymi, natomiast bibliotekarze służą profesjonalną pomocą w doborze literatury beletrystycznej.

Wypożyczalnia multimedialna

Dział dla Dzieci bezpłatnie udostępnia zbiory multimedialne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi użytkownicy odnajdą znane i lubiane bajki animowane, baśnie oraz popularne produkcje filmów Disneya. Natomiast dla młodzieży proponujemy filmy przygodowe, fantasy, muzyczne, obyczajowe, a także adaptacje filmowe lektur. Zapraszamy również rodziców do wypożyczania filmów familijnych, przy których miłe chwile spędzi cała rodzina. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy także filmy edukacyjne z różnych dziedzin nauki. Udostępniamy również audiobooki dla dzieci i młodzieży oraz muzykę.

Kącik Rodziców

Z myślą o rodzicach stworzono specjalnie dla nich kącik, w którym znajdują się książki i inne materiały pomocne w codziennej pracy z dziećmi. W ten sposób chcemy umożliwić rodzicom i opiekunom zapoznanie się z fachową i ciekawą literaturą, która byłaby w stanie dostarczyć cennych wskazówek wychowawczych, a także pozwali lepiej zrozumieć świat dziecka. [Katalog]

Bajka Terapeutyczna

Gromadzone są książki związane z trudnymi tematami i problemami dzieci, które zawierają również wskazówki i porady dla rodziców oraz wychowawców, jak rozmawiać z dziećmi w rozwijaniu umiejętności społecznych i nabieraniu pewności siebie. [Katalog]

ZAPROPONUJ TYTUŁ KSIAŻKI LUB FILMU
(wypełnij formularz)

Czytelnia

W Czytelni został stworzony Kącik Zabaw, gdzie najmłodsi użytkownicy biblioteki wraz z rodzicami mogą korzystać z zabawek, gier planszowych i edukacyjnych oraz puzzli. Dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania korzystając z książek popularnonaukowych oraz materiałów edukacyjnych dostosowanych do wieku użytkowników. Ponadto gromadzimy czasopisma dla dzieci i młodzieży, które można także wypożyczać do domu. Czytelnia udostępnia stanowiska komputerowe, które wyposażone są w aplikacje biurowe, programy do tworzenia i odtwarzania obrazów, dźwięków oraz dostęp do darmowego Internetu.

Galeria Młodego Artysty

Galeria Młodego Artysty to szczególne miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą zaprezentować swoją twórczość artystyczną szerszej społeczności. W Galerii eksponowane są wystawy zarówno osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych z przedszkoli, szkół oraz instytucji, a także prezentowane są pokonkursowe prace plastyczne.

Promocja czytelnictwa

Dział dla Dzieci jest miejscem, w którym prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa, m.in.: spotkania autorskie, konkursy plastyczne, ferie zimowe i letnie, lekcje biblioteczne oraz różnorodne warsztaty tematyczne. Wśród licznych inicjatyw podejmowanych przez zespół pracowników można wymienić chociażby takie jak: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Światowy Dzień Pluszowego Misia, czy Dzień Dziecka.

 
 
Zobacz także:
Regulamin