Wystawa poprojektowa – Morąg – małe miasto wielkich ludzi

Plakat wystawy poprojektowej Morąg - małe miasto wielkich ludzi. Zdjęcia osób wpisane w litery

Projekt fotograficzny “Morąg – małe miasto wielkich ludzi” dobiegł końca. Ideą projektu było fotografowanie architektury Morąga i znanych osób w zaburzonych proporcjach. Sfotografowaliśmy 13 wyjątkowych osób, które naszym zdaniem są legendami Morąga. Przed naszym obiektywem stanęli:

1. Stefan Barnik – właściciel lodziarni
  2. Maja Rowicka – tancerka hip-hop
  3. Adam Pyjor – nauczyciel
  4. Zenona Tersa – założycielka Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem “Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu
  5. Patryk Domarecki – pediatra
  6. Paweł “Polski Wiking” Gołębiewski – Zawodnik MMA
  7. Joanna Topolska – kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem
  8. Dominik Jeffrey Rimaszauskas – harcerz
  9. Agnieszka i Mirosław Grzymkowscy – Szkoła Tańca u Mirka
  10. Paweł Galik – wieloletni zawodnik i kapitan Huraganu Morąg
  11. Mirosław Kurowski – kurier Poczty Polskiej
  12. Ewa Łuszcz – założycielka i dyrygentka chóru Passionata
  13. Katarzyna Ankudowicz – aktorka

Od listopada do końca grudnia w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu będą prezentowane efekty projektu w dużym formacie. Nasze miasto, choć niewielkie, kryje w sobie niezliczone historie ludzi i piękno, które warto odkryć. Zapraszamy na uroczysty wernisaż 15 listopada, gdzie będziecie mieli okazję spotkać się z twórcami i poznać kulisy powstawania fotografii oraz ich bohaterów. Przyjdźcie i zobaczcie, jakie skarby kryją się w Morągu oraz poznajcie historie jego niezwykłych mieszkańców.

Data wernisażu: 15 listopada, godzina 18.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, Sala Wielofunkcyjna/Wypożyczalnia dla Dorosłych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.