W okresie 17.05.2019-31.07.2019 biblioteka jest nieczynna.
Data zwrotu wypożyczonych (nieprzeterminowanych) zbiorów zostanie przesunięta na dzień, w którym filia będzie już czynna. Kara za przetrzymanie zbiorów zostanie pomniejszona o okres zamknięcia biblioteki, o ile zbiory zostaną zwrócone niezwłocznie po otwarciu placówki.

Godziny otwarcia:

wt.: 12.00-17.00
pt.: 10.00-15.00

Kontakt:
Bogaczewo 39A, 14-300 Morąg
tel. 89 757 4376 wew. 16
bibliotekabogaczewo@wbp.olsztyn.pl

Biblioteka Publiczna w Bogaczewie ma swoją siedzibę w budynku świetlicy wiejskiej, ale posiada oddzielne wejście.

Księgozbiór placówki liczy około 2 tys. woluminów. Jest to głównie literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W zbiorach znajduje się wiele bajek i baśni dla najmłodszych, opowiadania i powieści młodzieżowe, a także klasyka literatury polskiej i obcej. Poza literaturą piękną czytelnik znajdzie także książki popularno-naukowe.

Biblioteka poza gromadzeniem i udostępnianiem swoich zbiorów, realizuje także pracę kulturalną. Bardzo często organizowane są różnego rodzaju konkursy, których adresatami są głównie dzieci i młodzież. Dla najmłodszych w filii znajduje się dużo gier planszowych, puzzli oraz innych pomocy edukacyjno-rozrywkowych.

Użytkownicy biblioteki mogą skorzystać z darmowego dostępu do Internetu. Do dyspozycji są dwa stanowiska komputerowe wyposażone dodatkowo w kamerki.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki nie tylko wszystkich mieszkańców Bogaczewa, ale także turystów.