Czy zawód bibliotekarza jest nadal postrzegany jako staromodny? Czy bibliotekarz nie może być trendy? Po obejrzeniu przygotowanego materiału zmienicie raz na zawsze zdanie.

Według nas jest to zawód atrakcyjny, a czytanie książek jest modne. Udowodniliśmy, że bibliotekarze są glamour organizując profesjonalną sesję zdjęciową bibliotekarzy i pracowników z MBP w Morągu, której efektem była wystawa zdjęć. Wernisaż odbył się 14 maja 2014 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu podczas uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza (przejdź do galerii). Ideą spotkania było promowanie książki w sposób nietradycyjny, jak również łamanie stereotypu, krążącego wśród społeczności, na temat zawodu bibliotekarza.

Sesja zdjęciowa była dla nas wielkim przeżyciem. Przygotowania do niej trwały cały miesiąc, a sama realizacja 2 dni. Plan zdjęciowy mieścił się we wnętrzach biblioteki. Do współpracy zaprosiliśmy fotografa Huberta Kalinowskiego (www.hubertkalinowski.pl), stylistki, fryzjerki oraz makijażystki. Każdy z pracowników przeżył metamorfozę i poczuł się jak prawdziwy model.

Wystawę można było obejrzeć w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu do 15.07.2014 r.

Galeria