Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 11.00-18.00
śr.: 10.00-15.00
sob.: nieczynne

Kontakt:
tel. 89 757 4376 wew. 20
sala.morag@wbp.olsztyn.pl

Sala wielofunkcyjna jest wyjątkową przestrzenią o powierzchni 140 m². To dział do zadań specjalnych.

Przede wszystkim jest to miejsce przeznaczone dla młodszych użytkowników biblioteki. Oferuje możliwość darmowego korzystania z Xboxa wyposażonego w czujnik ruchu. Dzięki sensorowi Kinect do konsoli Xbox 360 możesz sterować konsolą i telewizorem za pomocą gestów i poleceń głosowych, grać w gry, w których używasz swojego ciała jako kontrolera. Prosta w obsłudze technologia Kinect gwarantuje doskonałą rozrywkę, która postawi na nogi i rozbawi każdego. Podczas gry zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze będą świetnie się bawić. To świetna forma aktywnego spędzania czasu w bibliotece. Biblioteka organizuje również zawody z udziałem Xboxa. Cieszą się one dużym zainteresowaniem fanów gier. Na wygranych czekają zawsze atrakcyjne nagrody.

Biblioteka dysponuje szeroką gamą gier, w tym największymi hitami. Zachęcamy do wypożyczania gier w Czytelni dla Dorosłych lub do korzystania z nich na miejscu w Sali wielofunkcyjnej.

Profesjonalne wyposażenie oświetleniowe i nagłaśniające, telewizor 3D, projektor, ekran – to tylko niektóre atuty pozwalające na dowolność aranżacji ściśle według potrzeb klienta. Umożliwia to prowadzenie wszelkiego rodzaju spotkań, wykładów, prelekcji itp. z możliwością całkowitego zaciemnienia w trakcie prezentacji czy projekcji. W zależności od ustawienia stołów, sala może pełnić funkcje szkoleniowe, seminaryjne, prezentacyjne i wiele innych. W spotkaniach może uczestniczyć ponad 100 osób. W sali jest wolny dostęp do internetu.

Dział ten jest również idealnym miejscem do spotkań różnych grup. Docelowo ustawiono stoły i krzesła w drugiej części sali. Sukcesywnie organizowane są również nocne maratony filmowe. Sympatycy kina zamykają się w sali na noc, oglądają filmy w wygodnych pufach i zajadają się popcornem.

Sala wielofunkcyjna to maksimum możliwości, skoncentrowanych w jednym pomieszczeniu. Przemyślany projekt gwarantuje wyjątkową elastyczność zastosowań i szybką adaptację, angażująca minimum czasu i wysiłku.

Istnieje możliwość wynajęcia sali. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny (89-757-4376) bądź mailowy (dyrektor.morag@wbp.olsztyn.pl).