„Rodzina jak z obrazka” – wystawa prac Pauliny Dobrzańskiej

Plakat wystawy Pauliny Dobrzańskiej "Rodzina jak z obrazkach", zawiera 4 prace malarskie przedstawiające ludzi

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu gościła wystawę prac Pauliny Dobrzańskiej zatytułowaną „Rodzina jak z obrazka”.

Autorka mówi:

„Sztuka jest mi bliska od zawsze. Nie chodzi tu tylko o talent czy efekt twórczej pracy w formie obrazu. Chodzi w szczególności o wyrażanie siebie, własnych uczuć, pragnień, obaw, niepokojów. Ostanie wydarzenia rozgrywające się na oczach całego świata, najpierw pandemia, potem wojna obudziły we mnie potrzebę przyjrzenia się sobie, temu, co mnie otacza. Uświadomiłam sobie, jak ogromne znaczenie ma dla mnie relacja z drugim człowiekiem. I właśnie tematem mojej aktualnej wystawy jest RODZINA. Rodzina jako fundament do budowania więzi z drugim człowiekiem, jako miejsce kształtowania siebie, jako zwierciadło, w którym się przeglądam. Tworząc obrazy miałam okazję ponownie nawiązać dialog ze wszystkimi mymi bliskimi. Dostrzegłam piękno w ich rysach, gestach, minach. Każdy z nich jest wyjątkowy, każdy ma swoją historię i odczuwam radość, że mogę ją opowiedzieć. Życie jest darem, który należy uszanować. Pragnę, aby moja wystawa wzbudziła w odbiorach potrzebę szanowania tego wyjątkowego, raz danego nam czasu, a także poszerzyła serca na drugiego człowieka”.

Wystawa była prezentowana od 1 do 30 czerwca 2022 r. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 3 czerwca o godzinie 17:00.