Wernisaż wystawy Pauliny Dobrzańskiej

Główna autorka wystawy stoi z bukietem kwiatów w rogu pomieszczenia pomiędzy obrazami, obok stoi kwadratowy stolik z księgą pamiątkową

W piątek, 03 czerwca 2022 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się wernisaż wystawy malarstwa morąskiej artystki Pauliny Dobrzańskiej. Wystawa zatytułowana: „Rodzina jak z obrazka” jest oryginalną i bardzo rodzinną kolekcją 21 portretów członków rodziny artystki.

W trakcie wernisażu licznie przybyli miłośnicy sztuki, rodzina i przyjaciele mieli okazję w miłej atmosferze zapoznać się z dorobkiem malarki, zadać jej pytania, jak i poznać tajniki powstawania obrazów. Cennym uzupełnieniem, podkreślającym niezwykłą atmosferę wernisażu, było przedstawienie przez siostrę pani Pauliny Dobrzańskiej,  członków rodziny uwiecznionych na portretach oraz ich pokazanie się na spotkaniu pozostałym gościom. Nie zabrakło przy tym momentów wzruszenia, które pozwoliły uczestnikom zastanowić się nad wartością rodziny, jaką odgrywa we współczesnym świecie.

Dla artystki: „rodzina jest fundamentem do budowania więzi z drugim człowiekiem, jako miejsce kształtowania siebie, jako zwierciadło, w którym się przeglądam”. Taką właśnie mogliśmy poznać panią Paulinę, jako osobę bardzo rodzinną, otwartą na drugiego człowieka i do tego bardzo uzdolnioną malarsko.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za niezwykłe spotkanie.

Wystawę „ Rodzina jak z obrazka” można podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych do 30 czerwca, w godzinach otwarcia działu. Serdecznie zapraszamy!