Rozstrzygnięcie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

Laureaci, przedstawiciele straży pożarnej, burmistrz i dyrektorka biblioteki pozują do zdjęcia na tle ściany wystawowej "Zapobiegajmy pożarom", dzieci trzymają przed sobą torby z nagrodami

W Dziale dla Dzieci 14 lutego 2024 roku o godz. 10:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Zapobiegajmy pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie Rafał Napiórkowski oraz Dyrektor biblioteki Elżbieta Dziubińska, którzy podkreślili ważną rolę strażaka, jako funkcjonariusza do zadań specjalnych, a także opowiedzieli jakimi cechami powinien wyróżniać się kandydat na strażaka.

W drugiej części spotkania Komendant Gminny Zarządu Oddziału Gminnego OSP Janusz Rudzis zapoznał zgromadzonych gości z protokołem konkursu plastycznego. Natomiast Burmistrz Morąga wręczył nagrody laureatom, gratulując młodym artystom.

Wyróżnione prace plastyczne zostały zakwalifikowane do  powiatowego etapu konkursu w Ostródzie, a część z nich wybrana została do etapu wojewódzkiego.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia.