Spotkanie z pszczelarzem

Widok od tyłu na dzieci siedzące na stopniach i krzesłach, przed nimi stoi prowadzący pośród plansz informacyjnych i skrzynek

Warsztaty pszczelarskie to fantastyczna edukacyjna przygoda dzieci oraz pszczół, będących jednymi z najistotniejszych owadów w otaczającym nas świecie. W Oddziale dla Dzieci gościliśmy Antoniego Czyża z Nadleśnictwa Zaporowo, który przekazał uczniom klas I c i II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu wiele tajemnic dotyczących tych pożytecznych owadów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje miód, jak nazywają się i wyglądają mieszkańcy ula oraz jak samodzielnie stworzyć „hotel dla owadów”. Niesamowitą atrakcją okazała się ramka z pszczołami, przyniesiona przez naszego gościa.

Belka z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z informacją "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" oraz z logotypami MBP w Morągu, Cittaslow i herbem Morąga