Noc Bibliotek z fantastyką

Plakat Nocy |Bibliotek z fantastyką, treść plakatu imieszczona w kolorowych kwadratach i prostokątach

Kolejny raz będziemy się bawić podczas szalonej nocy. Tym razem pod hasłem fantastyki. Czego możecie się spodziewać?
Imprezę rozpocznie spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem fantastyki młodzieżowej, między innymi książki „Liceum Ogólnomagiczne”. Jednocześnie młodsze dzieci będą mogły bawić się na pokazie Kuchni Molekularnej prowadzonej przez AtomicKids.
Wypożyczalnia dla Dorosłych zmieni się w Śródziemie, w którym wraz z drużyną Pierścienia będziecie mogli przejść EscapeRoom, by dojść do Mordoru i zniszczyć Pierścień. „Dawno, dawno temu w galaktyce” czyli Gwiezdne Wojny w Nastce, a tam MiniPlanszogranie, Gogle VR, wyścigi robotów i quiz z nagrodami. Na piętrze biblioteki znajdziecie też salę nazwaną Multiwersum, w której odbędą się warsztaty z tworzenia komiksu, a po nich warsztaty z malowania figurek do gry, które będzie prowadził Adam Pyjor (obowiązują wcześniejsze zapisy). Do Sali Wielofunkcyjnej nie będą mieli wstępu mugole, bo tej nocy sala zmieni się w Hogwart. Będziecie tam mogli stworzyć sobie różdżkę lub pomalować smocze jaja. Najmłodsi czarodzieje również znajdą dla siebie kącik plastyczny. Uwolnimy Zgredka rzucając mu skarpetę, a pilni uczniowie Hogwartu będą mogli wykazać się wiedzą w quizie na Kahoot! ze znajomości książek o Harrym Potterze. Dodatkową atrakcją będzie Fotobudka 360. Oddział dla Dzieci zmieni się w krainę „Za górami, za lasami”, w której będziecie mogli zapleść sobie warkoczyki Roszpunki, pomalować twarz, zdobyć nagrody w quizach z wiedzy o baśniach. AtomicKids powita Was w świecie Kleksografii i zaproponuje prace plastyczne, a wszystko zwieńczy Fantastyczny pokaz mody, w którym będzie można zdobyć nagrodę za najlepsze przebranie. W piwnicy czyli Smoczej pieczarze będziecie mogli wziąć udział w sesji Hogwart RPG prowadzonej przez mistrzynię gry Weronikę Kowacką (obowiązują wcześniejsze zapisy) lub w spokoju posłuchać czytanej na głos baśni. Za udział w atrakcjach będziecie mogli zdobyć zdrapki, a wygrane wymienić w Kramiku Czarownicy na nagrody lub słodycze.
Zapraszamy do fantastycznego świata 7.10.2023, od godziny 18.00

Szczegółowy Harmonogram