Bezpłatne zwiedzanie Morąga z przewodnikiem

Plakat zapraszający na historyczny spacer po Morągu, po środku 3 czarnobiałe zdjęcia dawnego Morąga

Zapraszamy na Bezpłatne Zwiedzanie Morąga z Przewodnikiem zakończone Wykładem w Miejskiej Bibliotece Publicznej!

17 września, godzina 12:00 Zbiórka przy ratuszu, Plac Jana Pawła II, Morąg

W niedzielę, 17 września, zapraszamy wszystkich miłośników historii i kultury na wyjątkowe wydarzenie w Morągu. Będzie to okazja do odkrywania fascynujących opowieści z przeszłości tego urokliwego miasta.

Harmonogram wydarzenia:

1. Spacer z Książką “Dawny Morąg w 100 Ilustrowanych Opowieściach”

Rozpocznijmy naszą przygodę od wciągającego spaceru z przewodnikiem, który zabierze nas w podróż przez historię Morąga. Podczas spaceru będziemy inspirować się książką “Dawny Morąg w 100 Ilustrowanych Opowieściach”, która dostarczy nam fascynujących informacji o dawnych czasach tego miasta. Książka będzie naszym przewodnikiem, a odwołania do niej pozwolą nam poznać niezwykłe historie z przeszłości Morąga.

2. Wykład “Historia Miasta i Jego Mieszkańców”

Po spacerze spotkamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu, gdzie czekać będzie na nas wykład pt. “Historia Miasta i Jego Mieszkańców”. Wykład poprowadzi znany historyk lokalny, Paweł Adamczyk. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historii Morąga i jego niezwykłych mieszkańcach.

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 17 września
  • Zapisy: W dniu rajdu od godz. 11:30
  • Start: Godzina 12:00
  • Zbiórka: Przy ratuszu, Plac Jana Pawła II, Morąg
  • Przewodnik: Paweł Adamczyk

Organizatorzy:

  • Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic”
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu

Nie przegap tej wspaniałej okazji do odkrywania tajemnic Morąga i jego bogatej historii. Zapraszamy wszystkich miłośników historii oraz ciekawych miejsc do udziału w naszym wydarzeniu. To będzie niezapomniana podróż w czasie!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.