Wystawa prac dzieci „Toruń, Kopernik, Kosmos”

Plakat wystawy prac plastycznych dzieci "Toruń, Kopernik, Kosmos", na plakacie rysunek Kopernika trzymającego lunetę, za nim panorama miasta ułożona po łuku okręgu tak samo jak cały tekst nad nim

„Toruń, Kopernik, Kosmos” to wystawa ukazująca postać Mikołaja Kopernika w różnych perspektywach. W pracach pokazane były także uroki toruńskiej starówki, czyli miejsca urodzenia naszego uczonego, jednocześnie artyści przedstawili swoje wyobrażenia, tego co dzieje się w otchłani kosmosu. Prace plastyczne młodych artystów pochodziły zarówno z Polski, jak i innych krajów Europy. Ekspozycja obejmowała niezwykłe prace malarskie, rysunki, grafiki, które zostały wypożyczone z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Dziękujemy wszystkich za zwiedzenie tej przepięknej wystawy z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego polskiego uczonego.

Logotyp Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu