Wystawa prac uczniów pt. „Plastyczne wariacje”

Plakat wystawy uczniów ZSCKR w Dobrocinie "Plastyczne wariacje", na plakacie jeździec na koniu stojącym na tylnych kopytach

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu miała przyjemność zaprosić do Galerii Lokalnych Twórców, znajdującej się w Wypożyczalni dla Dorosłych na wystawę prac pt. „Plastyczne wariacje”. Autorami prac plastycznych byli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego położony jest na terenie gminy wiejskiej Małdyty, powiat ostródzki, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Gmina ma charakter rolniczy, w sferze gospodarczej rolnictwo uzupełnione jest przemysłem drzewnym.

Prace prezentowane na wystawie były wynikiem podjętych przez uczniów zadań wykonywanych w trakcie nauki w szkole lub jako pasja, hobby w czasie wolnym. Prezentowali oni różne techniki, które charakteryzuje ogromna precyzja, oryginalność pomysłów na najwyższym poziomie, co potwierdza wyjątkowość talentów plastycznych uczniów.

Wystawa została podzielona na kilka części, w jednej z nich prezentowane są prace poszczególnych uczniów :

• Julii Chłopik – uczennicy klasy I, której prace były wykonane techniką barwną, farbami akrylowymi i prace związane z kierunkiem kształcenia, czyli martwa natura jako jedno z zadań wykonywanych w trakcie nauki szkolnej oraz portrety, malowane jako hobby;
  • Małgorzaty Tumiel – uczennicy klasy II, której wiodącą formą prac były akryle w formie abstrakcji, malowane jako pasja, poza obowiązkową nauką;
  • Janiny Moczulskiej – uczennicy klasy III, która jest mistrzynią szkiców i precyzji w rysunku ołówkiem, brała ona wielokrotnie udział w konkursach ogólnopolskich;
  • Alicji Szwarackiej – która jest technikiem weterynarii, pasjonatką rysunku kredką – portrety i przede wszystkim odzwierciedlenie detali (sierść, oko, itp.).

Kolejna część to były prace zbiorowe, szkice, rysunki wykonane w ramach zajęć zawodowych lub też plastycznych, autorzy prac to m.in. Paulina Grosicka, Iwona Ickiewicz, Gabriela Małkowska.  Prezentowane były tu również obrazy malowane przez uczniów klasy II technikum architektury krajobrazu w ramach podstaw projektowania jako zadanie obowiązkowe, wykorzystując technikę malarską barwną, której tematem było „drzewo”.

Uzupełnieniem wystawy była prezentacja poszczególnych kierunków kształcenia jakie oferuje Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego swoim potencjalnym uczniom.

Wystaw zwiedzać było można w dniach 2-31 maj 2023 r. w godzinach otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych.

Belka z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z informacją "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" oraz z logotypami MBP w Morągu, Cittaslow i herbem Morąga