Spotkanie „Ukraina wczoraj i dziś”

Plakat spotkania z Tatianą Artemenko "Ukraina wczoraj i dziś", na plakacie fragmenty zdjęć: nogi kilku osób idących po błocie; Pomnik Niepodległości oraz budynek Centrum Kultury i Sztuki w Kijowie o zachodzie słońca

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie pt.: „Ukraina wczoraj i dziś”, które odbędzie się 24 maja 2022 r., o godz. 11.00 w Sali wielofunkcyjnej MBP w Morągu. Wykład poprowadzi Tatiana Artemenko, mieszkanka Kijowa, obecnie przebywająca w Morągu. Pani Tatiana od początku wojny jako wolontariusz systematycznie wspiera uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Morąg. Podczas swojego wystąpienia przybliży historię, tradycję, obyczaje, kulturę i obecną, bardzo trudną sytuację swojego kraju. Z dnia na dzień coraz więcej uchodźców szuka schronienia w naszym kraju więc warto dowiedzieć się więcej o naszych wschodnich sąsiadach i skorzystać z zaproszenia morąskiej biblioteki.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.