Wernisaż wyjątkowej wystawy „Zabawkolandia”

Dzieci i dorośli siedzący na krzesłach i pufach słuchają wypowiedzi dyrektorki biblioteki, w tle ściana wystawowa z wywieszonymi zabawkami i napisem "Zabawkolandia", zabawki również rozłożone na okrągłym stole i zwisają z lamp

24 maja Oddział dla Dzieci miał ogromną przyjemność gościć wyjątkowych twórców, którzy na co dzień realizują swoje pasje w pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu. To właśnie spod ich rąk wyszły m.in. zabawki materiałowe i drewniane, poduszki, obrazki wykonane różnymi technikami, zegary,  stroje karnawałowe, półeczki, zawieszki, laleczki makramowe, akcesoria do pokoju dziecięcego, łapacze snów – które przez najbliższy miesiąc będą zdobiły wnętrza naszej biblioteki dla najmłodszych. W spotkaniu będącym jednocześnie wernisażem tej wyjątkowej wystawy, wzięły udział również dzieci z grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 4, które oprócz podziwiania przepięknych prac, mogły dowiedzieć się m.in. jak w pracowniach WTZ i TPD tworzone są mydełka, ozdobne pudełeczka, poduszki czy też zabawki.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałe spotkanie!