Wernisaż wystawy „Kolorowy zawrót głowy”

Plakat wystawy Leny Jurasz "Kolorowy zawrót głowy", w tle plakatu fragmenty jednej z prac

W poniedziałek 6 września w Oddziale dla Dzieci odbył się wernisaż wystawy „Kolorowy zawrót głowy”. Zaprezentowane zostały piękne i kolorowe prace Leny Jurasz – uczennicy kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

Mała artystka swoje prace tworzy w domu oraz w szkole. Do wykonywania swoich dzieł wybiera różnorodne przybory oraz materiały. Podczas spotkania uczestnicy  dowiedzieli się  więcej o pasji Lenki do malowania, jej inspiracjach, sukcesach oraz miłości do zwierząt. Lena chętnie i ciekawie opowiedziała o swoich rysunkach oraz udzielała odpowiedzi na szereg niekonwencjonalnych pytań, dzięki czemu w zabawny sposób poznaliśmy marzenia oraz dalsze plany autorki wystawy. W uroczystości wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Morągu, którzy oprócz zwiedzenia wystawy zapoznali się także z książkami poświęconymi kształtowaniu umiejętności plastycznych. Na zakończenie koleżanki i koledzy z klasy stworzyli dla Lenki wspólny pamiątkowy rysunek.

Wystawę można było zwiedzać do 30 września w Oddziale dla Dzieci.