„Warmińskie chaty” – wystawa malarstwa Adama Wyżlica

Plakat wystawy malarstwa Adama Wyżlica pt. "Warmińskie chaty", na plakacie fragment obrazu autora

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu prezentowała wystawę prac malarskich pt.: „Warmińskie chaty” Adama Wyżlica.

Autor urodził się w 1972 roku, jest absolwentem studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz.
Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny.

Cykl malarski „Warmińskie chaty” powstawał na przestrzeni kilku lat.

Jak mówi autor:

Moje „Warmińskie chaty” to malarskie wspomnienie z lat  młodzieńczych, które spędzałem na wsi, obrazy  zapamiętane, wspomnienie. Chaty, jakie pamiętam,  można  zobaczyć na wsi coraz rzadziej – dzisiaj niszczeją, często są opuszczane i rozbierane, a materiały, z których powstały, przetwarza się na coś innego: drewno na meble, cegłę i kamień na inne budynki.

Prace można było podziwiać od 6 do 30 września 2021 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.