Noc Bibliotek 2021 – Czytanie WZMACNIA!

Plakat informujący o "Nocy bibliotek" 9 października 2021 r., na plakacie plan wydarzeń z podziałem na różne działy biblioteki

9 października Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Hasło przewodnie, które nam przyświecało brzmiało: „Czytanie WZMACNIA!”.
Z misji mamy nadzieję wywiązaliśmy się wzorowo, bo przygotowaliśmy dla naszych drogich czytelników całe spektrum atrakcji, które miały za zadanie wzmocnić m.in. pamięć, koncentrację, dobre samopoczucie, zdrowie, ale też dykcję, mięśnie, a nawet empatię.

W związku z panującymi obostrzeniami, zoptymalizowaliśmy nasze działania i tak oto podzieliliśmy moc atrakcji na trzy bloki. Na każdy z nich obowiązywały wcześniejsze zapisy telefoniczne lub bezpośrednio w bibliotece.

 

  1. ODDZIAŁ DLA DZIECI 16:00 – 18:00

W programie m.in. „Masa i rzeźba” z Atomic Kids, konkurs wzmacniający pamięć, „sztanga książkowa” i wiele innych zabaw, głośne czytanie dbających o dykcję łamańców językowych, tworzenie balonowych figurek oraz cudowne piniaty.

 

  1. WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH 18:00 – 20:00

W programie: wernisaż wystawy „Galeria Talentów” + projekcja filmu o autorach prac, konkurs literacki, a także domino z książek.

 

  1. SALA WIELOFUNKCYJNA 20:00 – 22:00

Biblioteczne nocne kino (projekcja filmu dla dzieci 10+)

________________________

Dodatkowo 16:00 – 22:00 (dla uczestników poszczególnych bloków)

  • Fotobudka
  • Sklepik – Punkt słodkości (czytelnicy wymieniali otrzymane żetony od bibliotekarzy na słodkości)
  • Loteria Czytosława
  • Konkurs na przebranie
  • Zdrowe koktajle dla wszystkich
  • Planszówki w Czytelni od 16:00-20:00

 

Zachęcamy do obejrzenia szczegółów wydarzenia na facebook’u : „Czytanie WZMACNIA! – Noc Bibliotek w Morągu”.

A oto link: https://www.facebook.com/events/638250170492950?ref=newsfeed

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu, z siedzibą przy ul. Ogrodowej 16, 14-300 Morąg jako administrator danych informuje, że Pani/a dane osobowe w postaci utrwalonego wizerunku będą przetwarzane i upublicznione w celach promocji działalności kulturalnej biblioteki. Przysługuje Pani/u prawo dostępu, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wykonywanie fotografii z wizerunkiem odbywa się na podstawie Pani/a zgody, a udział w imprezie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie wizerunku. Osoby dorosłe w towarzystwie dzieci wyrażają zgodę na przetwarzanie wizerunku ich podopiecznych. Dodatkowe dane osobowe będą przetwarzane do celów prowadzenia zapisów. Dane w postaci wizerunku będą przetwarzane do 15 lat, inne dane zostaną usunięte z chwilą ustania ich przydatności. Z inicjatywy administratora dane nie będą udostępnianie innym podmiotom, w tym, za wyjątkiem portalu Facebook, nie będą transferowane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych. Wyjaśnień w sprawach związanych z danymi osobowymi udziela Inspektor Ochrony Danych, tel. 89-757-1130, e-mail iod@bibliotekamorag.pl.