Wystawa „To lubią kobiety!”

Od 13 lutego w Wypożyczalni dla Dorosłych prezentowana była wystawa biżuterii autorstwa Wandy Szot „To lubią kobiety!”. Autorka od wielu lat zajmuje się szydełkowaniem, a od jakiegoś czasu łączy tę technikę z koralikami i innymi elementami, które urozmaicają wygląd biżuterii. Efektem tych zainteresowań jest obecna wystawa – rękodzieło wykonane szydełkiem i igłą. Różnorodność koralików i kamieni oraz ręczne wykonanie sprawiają, że nie znajdą się dwa identyczne egzemplarze. Poprzez łączenie ze sobą koralików szklanych, kamieni naturalnych, sznurków i muszli autorka zamienia swoje praca dzieła sztuki, które mogą stać się ozdobą dla każdej kobiety.

Uzupełnieniem wystawy były m.in. torebki i klosze na lampy. Prace można było oglądać do 13 marca w godzinach otwarcia działu.

15 lutego w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się wernisaż. Prezentowane prace (biżuteria, rzeźba, obrusy) wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród osób, które pojawiły się na otwarciu wystawy. Pani Wanda opowiedziała o swoich pasjach i chętnie udzielała odpowiedzi na pytania. Popołudnie zakończyło się rozmowami na temat rękodzieła przy filiżance herbaty w towarzystwie licznych przyjaciół i znajomych autorki.

Galeria: