Wystawa “Oto kot”

Prezentacja kota rosyjskiego

Wernisaż wystawy „Oto kot” odbył się 17 lutego z okazji obchodów Światowego Dnia Kota, na który zostały zaproszone dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Niebywałą atrakcją był gość specjalny, czyli kot rosyjski, którego zaprezentowała oraz opowiedziała o ciekawostkach związanych z pochodzeniem, pielęgnacją i zwyczajami jego mała właścicielka. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję bawić się tekstem literackim, poznając wiersze o tematyce kociej, a także wysłuchać zabawnej opowieści pt. „Praktyczny Pan” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej–Wróbel, z której dzieci dowiedziały się jak niewiele potrzeba, aby być radosnym, spontanicznym i jakie ogromne właściwości lecznicze ma mruczenie szczęśliwego kota. Dodatkową niespodzianką była możliwość przywitania Anity Głowińskiej i uzyskanie autografu do wcześniej zakupionej książki o Kici Koci. Na zakończenie spotkania dzieci zwiedzając wystawę zachwycali się pięknymi zdjęciami opowiadając sobie śmieszne historie związane z tymi niesamowitymi zwierzakami.

Niezwykłość tej wystawy polega na tym, że została stworzona przez naszych czytelników, w tym także bibliotekarzy, którzy użyczyli nam zdjęcia swoich pupili, za tak duże zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Wystawa jest również przyczynkiem do tego, aby pokazać ogrom literatury, który poświęcony jest kociej tematyce, a także zachęcić dzieci do bawienia się tekstem literackim.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy do 17.03.2017 w Oddziale dla Dzieci.