Wystawa fotografii przyrodniczej „W Naturze”

Wystawa fotografii przyrodniczej - plakat

Wystawa fotografii przyrodniczej członków Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody pt.: “W naturze” zawiera ponad 30 fotografii w formacie 60 x 90cm. Ich autorami są: Waldemar Bzura, Ewa Dulna, Krzysztof Dobek, Hubert Jasionowski, Maciej Kędzia, Walerian Kiezik, Marek Klewiado, Rafał Kot, Janusz Monkiewicz, Jan Olchówka, Zefiryn Pągowski, Robert Piotrowicz, Edyta Portjanko, Maciej Rodziewicz, Ferdynand Sosnowski, Piotr Targoński i Grzegorz Wajzer. Prace przygotowane przez fotografów skupiają się na walorach przyrodniczo-krajobrazowych naszego regionu i zostały wykonane przy zastosowaniu różnorodnych technik fotograficznych, obejmujących makrofotografię, fotografię zwierząt z ukrycia, „fotosnajperkę” i fotografię krajobrazową. Wszystkie fotografie łączy wspólny mianownik – chęć ukazania piękna  naszej przyrody i uwrażliwienia na nią innych ludzi. Przygotowanie zdjęć na wystawę nie było łatwe. Wymagało spędzania wielu godzin w terenie, wielogodzinnych obserwacji, często w trudnych warunkach, w bezruchu. Zwieńczeniem tego wysiłku są zarejestrowane na matrycach aparatów „ulotne chwile w naturze”, które mamy nadzieję, że poruszą Państwa, zachwycą, skłonią do refleksji nad pięknem i niepowtarzalnością Natury.

Wystawę można zwiedzać w Wypożyczalni dla Dorosłych do 15.10.2016.