Warsztaty „Z punktu widzenia nietoperza”

„Z punktu widzenia nietoperza” pod takim tytułem odbyły się 26 września 2016 r. o godz. 10:00 warsztaty plastyczno – ilustratorskie w Oddziale dla Dzieci, które poprowadziła Agnieszka Żelewska.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o nietoperzach m.in.: jak wyglądają, gdzie mieszkają, czym się żywią oraz czy są groźne i niebezpieczne. Ilustratorka przeczytała dzieciom wiersze o nietoperzach m.in. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, a także Danuty Gellnerowej autorki książki „Cukrowe miasteczko”, do której wykonała ilustracje.

Następnie uczestnicy spotkania mieli możliwość wykonania prac ilustratorskich w nawiązaniu do tematu zajęć, jakim był nietoperz, wykorzystując takie materiały jak: futerka, papiery kolorowe, czarne, białe, szare i srebrne kredki i pisaki, pastele w wybranej nocnej gamie, guziki oraz koraliki. Powstały fantastyczne, niepowtarzalne oraz oryginalne nietoperze. Dodatkową atrakcją była możliwość zawieszenia na sznurkach w grocie zrobionej z ciemnego materiału tajemniczych nietoperzy. Odważni ochotnicy  mogli także oświetlić  je latarkami.

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie wraz z gościem oraz był również czas na zakupienie książki i zdobycie autografu ilustratorki.

Galeria: