Ferie zimowe w bibliotece

Wspólne zdjęcie z dyplomami

Ferie zimowe stały się fantastyczną okazją do wspólnej zabawy w Oddziale dla Dzieci. Spotkania pod hasłem “Witajcie w Akademii” nawiązywały do utworu Jana Brzechwy “Akademia Pana Kleksa”. W trakcie zajęć w naszej Akademii, gdzie dzieci miały możliwość poznania ciekawostek o Janie Brzechwie, uczestniczyły w lekcji przędzenia liter, także tworzyły kartę z pamiętnika Adasia Niezgódki. Odbył się także pokaz nietypowych eksperymentów, podczas których powstał sztuczny śnieg oraz żelowa tęcza. Uczestnicy stworzyli wspaniałe kleksowe dzieła, a wykorzystując nietypowe materiały wykonały portret Pana Kleksa. Gościliśmy teatr Art-Re z Krakowa z przedstawieniem “Stoliczki, nakryj się!”. Poznając tajemniczą historię księcia Mateusza, wykonane zostały przepiękne prace z wykorzystaniem niezwykłych materiałów plastycznych, a także z przyniesionych przez dzieci kolorowych guzików.

Podczas ostatnich egzaminów wykonali wspaniały projekt karty tytułowej “Akademii Pana Kleksa”, wzięli udział wielu różnych konkurencjach, zdobywając kolorowe notatniki i słodkości. Na zakończenie dzieci wykonały akademicki popis poznanych utworów muzycznych w obecności rodziców. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!