Wernisaż wystawy “Witajcie w Akademii”

Z okazji 70 rocznicy powstania książki “Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy 22 stycznia w Oddziale dla Dzieci odbył się wernisaż wystawy “Witajcie w Akademii”. Przedmiotem wystawy były wspaniałe i niepowtarzalne makiety wykonane przez uczniów klasy IV c Szkoły Podstawowej Nr 3 w Morągu, której patronem jest Jan Brzechwa. Pomysłodawca projektu była Alicja Kolterman, która zaangażowała do wspólnej pracy uczniów oraz ich rodziców.

Uczestnicy spotkania mieli też możliwość zapoznania się z ciekawostkami związanymi z Janem Brzechwą oraz jego twórczością. Wystawa będzie obejmowała także prace wykonane przez uczestników ferii zimowych nawiązujących tematycznie do treści utworu. Wystawę można oglądać od 20 stycznia do 15 lutego 2016 roku.