Nowa strefa multimedialna w bibliotece!

1 z tabletów biblioteki

W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnionych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

Projekt “Tablety w Twojej bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła w tysiąc tabletów biblioteki, które zostały wyłonione w konkursie. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wygrała najwyższą liczbę tabletów jaką można było otrzymać, czyli 6 sztuk.
FRSI udostępniła również bibliotekom pakiet edukacyjny: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie. Udział w projekcie “Tablety w Twojej bibliotece” oznacza wiele korzyści dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu i jej użytkowników.

Dzięki tabletom Biblioteka:
  • utworzyła dodatkowe punkty dostępu do Internetu w Czytelni dla Dorosłych dzięki 6 tabletom Apple iPad Air 16GB Wi-Fi,
  • rozszerzyła i uatrakcyjniła swoją ofertę,
  • w nowy sposób promuje czytelnictwo,
  • dzięki mobilności sprzętu będzie mogła rozwijać współpracę ze szkołami i innymi lokalnymi instytucjami,
  • ma szanse na pozyskanie nowych użytkowników, w tym młodzież.
Dzięki tabletom osoby przychodzące do bibliotek mogą:
  • korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu,
  • nabywać nowe umiejętności dzięki aplikacjom edukacyjnym,
  • tworzyć własne treści multimedialne i dzielić się nimi z innymi osobami,
  • rozwijać swoje zainteresowania,
  • kształcić zdolności manualne.

Serdecznie zapraszamy do darmowego korzystania z tabletów. Możesz liczyć na wsparcie bibliotekarza podczas użytkowania sprzętu. Przyjdź i zobacz jakie możliwości mają nowe technologie.