Wystawa archeologiczna w Piwnicach Ratuszowych

Stare naczynia

Morąska Izba Pamięci Historycznej serdecznie zaprasza wystawę archeologiczną w Ratuszowych Piwnicach pt.: “Pogranicze kultur – Ziemia Morąska w pradziejach i we wczesnym średniowieczu”.

Na wystawie zaprezentowano zbiory pochodzące z epoki brązu, żelaza po wczesne średniowiecze oraz ryciny przedstawiające obszar Ziemi Morąskiej z w/w okresu. Ekspozycja obejmuje m. in. narzędzia, fragmenty przedmiotów użytkowych, biżuterię, fragmenty broni. Zdecydowana większość z nich została wykonana z krzemienia, kości zwierząt i poroża. Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu Burmistrza Morąga, Stowarzyszenia SALLA oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
Ekspozycja jest dostępna do 31.12.2015 r. w godzinach otwarcia Piwnic Ratuszowych.