Mikołajki w bibliotece w Jurkach

Dziewiątego grudnia 2015 roku uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Jurkach zostali zaproszeni do tamtejszej filii bibliotecznej na wspólne świętowanie Mikołajek. Pierwszoklasiści chętnie skorzystali z zaproszenia, stawiając się na obchodach ze stuprocentową frekwencją.

Na spotkaniu uczniowie rozważali, skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci – okazało się, że każdy posiadał swoją teorię na ten temat, a wszystkie były równie ciekawe. Następnie bibliotekarka przeczytała “pierwszakom” bajkę Piotra Walczaka pod tytułem: “Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?”, która okazała się być niejako podsumowaniem koncepcji uczniów na ten temat.

Na kolejnej części zajęć dzieci zastanawiały się, kto daje prezenty Świętemu Mikołajowi. Odpowiedź na to pytanie przyniosła przeczytana przez dzieci z podziałem na role bajka “Prezent dla Mikołaja” Mileny Baisch.

Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, grzecznie i z zainteresowaniem słuchali opowiadanej bajki, a także chętnie wypowiadali się i czytali przygotowaną opowiastkę.

Wspólne świętowanie zwieńczyło wręczenie dzieciom upominków, które Święty Mikołaj zostawił dla nich w bibliotece. Uczniowie byli zachwyceni prezentami i obiecali odwiedziny w filii w najbliższym czasie w celu wypożyczenia książeczek o Bożym Narodzeniu, a także wraz ze swoją wychowawczynią – Jolantą Rojewską wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wspólnych spotkaniach w bibliotece.