Spotkanie z Januszem Majewskim

Janusz Majewski i dyrektor wydawnictwa Marginesy na spotkaniu autorskim

W ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki mogliśmy do naszej biblioteki zaprosić znanego reżysera, scenarzystę, a także pisarza Janusza Majewskiego. Spotkanie odbyło się 24 marca o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci. Na imprezę licznie przybyli członkowie morąskiego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz mieszkańcy miasta. Okazją do wizyty Janusza Majewskiego, była promocja jego nowej książki pt. “Mała Matura”. Na podstawie jej trzeciej części powstał film “Mała matura 1947”, który zdobył Nagrodę Specjalną Jury podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Janusz Majewski ze swoją książką pt. "Mała Matura"

Spotkanie poprowadziła Hanna Grudzińska, Dyrektor wydawnictwa Marginesy i wydawca “Małej Matury”. Autor bardzo ciekawie opowiadał o beztroskim dzieciństwie we Lwowie, dorastaniu w cieniu “trzech okupacji”. Z nostalgią wspominał o wypędzeniu z rodzinnego miasta oraz latach młodości w okresie stalinizmu. Janusz Majewski zdradził szczegóły powstawania książki oraz filmu.
Spotkaniu towarzyszył pokaz archiwalnych zdjęć autora i fotosów z filmu oraz serialu telewizyjnego, który powstanie na postawie filmu fabularnego.

Pan Majewski z pracownikami biblioteki

Między słuchaczami, a gośćmi nawiązała się fantastyczna, ciepła atmosfera, Pan Majewski był zauroczony miejscem i publicznością. Spotkanie zakończyło się osobistymi rozmowami z pisarzem, uczestnicy spotkania mogli nabyć książkę oraz uzyskać dedykację.

Logo DKK

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć