Przekształcamy Czytelnię dla Dorosłych w NASTKĘ – Nowy Dział dla Młodzieży

grafik informująca o zmianach zachodzących na jednym z działów biblioteki

Coś się dzieje!

W odpowiedzi na liczne pytania: Co to za zmiany? Informujemy!

Przekształcamy Czytelnię dla Dorosłych w NASTKĘ – Nowy Dział dla Młodzieży. Dlaczego? Bo podążamy za zmieniającymi się czasami i Waszymi preferencjami. Nasi Czytelnicy nie korzystają już z książek naukowych na miejscu, za to bardzo chętnie wypożyczą je na dłuższy okres do domu. W związku z tym cały naukowy księgozbiór Czytelni będzie teraz przeniesiony do Wypożyczalni i będzie go można wypożyczać na tych samych zasadach, co inne książki. W Wypożyczalni będzie też można poczytać na miejscu codzienną prasę, lub wypożyczyć starsze numery czasopism. W opustoszałej Czytelni natomiast stworzymy Dział dla Młodzieży NASTKA. Chcemy aby Młodzi też mieli w bibliotece swoje osobne miejsce. Zgromadzimy tam literaturę młodzieżową, komiksy, lektury szkolne. Zostaną tam filmy, muzyka, gry na konsole i gry planszowe. Na miejscu można będzie skorzystać z komputerów, pograć na PS4, lub po prostu spędzić czas. Działania NASTKI będą kierowane do młodzieży w wieku 13-20 lat.

Niestety jest to długi i żmudny proces. Przez nasze ręce musi przejść kilkanaście tysięcy książek i na każdej z nich musimy wykonać liczne “operacje”. Staramy się, aby te zmiany jak najmniej Wam przeszkadzały i najmocniej przepraszamy, jeśli jednak napotkacie na tymczasowe utrudnienia.