Dotacja na zakup nowości wydawniczych

W 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych, Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Kwota dofinansowania wynosiła 21 538 zł, natomiast całość zadania opiewała na kwotę 61 538 zł.

W ramach zadania do biblioteki oraz jej filii zakupiono łącznie 2303 książki drukowane, 182 audiobooki oraz usługę zdalnego dostępu do e-booków i audiobooków na platformie Empik Go oraz Legimi w liczbie 35 miesięcznych kodów dostępu przez okres jednego roku.

Do naszego księgozbioru trafiły książki z literatury pięknej oraz popularnonaukowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Literaturę piękną dla dzieci i młodzieży stanowiły książki dla najmłodszych, książki zabawki, książki obyczajowe, przygodowe, fantastyka, komiksy. Literatura piękna dla dorosłych obejmowała książki obyczajowe, kryminały, thrillery, sensację, romanse,

Fantastykę i komiksy, oprócz tego kupiono literaturę faktu, reportaże, biografie, książki podróżnicze.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za zwiększenie dotacji podmiotowej na zakup nowości wydawniczych oraz Bibliotece Narodowej, operatorowi programu.

Zachęcamy do wypożyczania książek oraz do korzystania z oferty morąskiej biblioteki.