#STOPdepresji

Grafika #STOPdepresji rysunkowa kobieta siedzi skulona i trzyma się za głowę

W każdym kolejnym roku, w placówkach zajmujących się zdrowiem psychicznym, zauważa się wzrost liczby pacjentów borykających się z zaburzeniami lękowymi i depresją. Zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie Ministerstwa Zdrowia, aż 350 milionów osób na całym świecie zmaga się z depresją. Co więcej, wskazuje się, że jest to jedno z najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych schorzeń, które może dotknąć każdego. Prognozy wskazują, że do 2030 roku depresja może stać się najczęściej występującą chorobą, znacząco wpływającą na zdolności człowieka w pracy, nauce i codziennych wyzwaniach. Dlatego nasza biblioteka dołącza się do bardzo ważnej i potrzebnej akcji #STOPdepresji. W kalendarzu:

14.03.2024 r. godz. 11.00 – Dział dla Młodzieży NASTKA – „STOP depresji i uzależnieniom wśród młodzieży” – wykład psychoterapeuty Rafała Zielińskiego

16.03.2024 r. godz. 14.00 – 15.00 – Sala Wielofunkcyjna  – „Czy żal po stracie może być depresją?” – wykład psychoterapeutki Małgorzaty Chodnickiej

16.03.2024 r. godz. 15.30 – 16.30 – Sala Wielofunkcyjna  – „Anonimowi depresanci” – prezentacja połączona z panelem dyskusyjnym

16.03.2024 r. godz. 17.30 – 18.30 – Miejski Ratusz w Morągu – “Depresja u nastolatków” – wykład dr Agnieszka Kozak

15 – 30.03.2024 r. – Galeria Lokalnych Twórców w Dziale dla Dorosłych – Prezentacja wystawy obrazów na licytację, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie osób dotkniętych depresją.

Zapraszamy też na oficjalny profil akcji na Facebooku KLIK