Wystawa prac Leny Jurasz

Plakat wystawy prac Leny Jurasz, na plakacie blat stołu z akcesoriami biurowymi: kołonotatnik, kredki, ołówek, cyrkiel, gumka, nożyczki

Przez cały grudzień prezentowaliśmy ciekawą wystawę prac w Galerii Między Książkami w Dziale dla Młodzieży Nastka. Tym razem artystką była Lena Jurasz.

Lena jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Uczęszcza do klasy 5. Rysowanie jest jej pasją od kiedy dostała pierwsze kredki. Rysunki powstawały nie tylko na kartkach, ale również na ścianach w pokoju. Jej pracę wyróżniają się intensywnymi kolorami oraz wyraźnym urokiem stylu kreskówkowego i kawaii. Tematyka jej prac nawiązuje do oglądanych kreskówek, filmów oraz do przeczytanych książek i komiksów. Bardzo lubi rysować zwierzęta, najbardziej swojego psa Vincenta. Najczęściej rysuje markerami. Swoje prace tworzy w domu, czasami rysuje w szkole na małych karteczkach lub w zeszycie.