Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

Plakat na spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką po prawej zdjęcie autorki

10 października odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką. W trakcie spotkania pani Wioletta opowiedziała przybyłym gościom o swoich pisarskich początkach, uchyliła także rąbka tajemnicy, gdzie kończy się fikcja literacka, a zaczyna rzeczywistość, którzy bohaterowie naprawdę istnieli oraz skąd czerpie pomysły na fabuły swoich powieści.

Pisarka okazała się niezwykle otwartą, przesympatyczną osobą, która chętnie odpowiadała na pytania zgromadzonych. Osoby, które nie miały okazji sięgnąć jeszcze po twórczość Wioletty Sawickiej, po tym wyjątkowym spotkaniu zapewne to zrobią. 

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa, a przez chwilę telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. Uwielbia podróżować w odludne miejsca, jeździć na rowerze i czytać książki. Po kilku latach emigracji w Szwecji, z ulgą wróciła do rodzinnego Olsztyna, gdzie narodził się pomysł napisania pierwszej powieści.

Wioletta Sawicka to powieściopisarka tworząca przede wszystkim romanse i literaturę społeczno-obyczajową. Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Wyjdziesz za mnie kotku?”. To wyjątkowa historia o miłości, przyjaźni i rodzinnych tajemnicach. Zachęcona sukcesem książki, wkrótce napisała jej kolejne dwa tomy: „Będzie dobrze, kotku” oraz „Jeśli się odnajdziemy, kotku”.

Z czasem powstawały kolejne powieści np. „Dzień cudu”, „Wyspy szczęśliwe”, „Czas próby”, „Piękna miłość”. Każda z nich to wyjątkowa historia trudnej miłości. W 2020 roku Wioletta Sawicka napisała powieść historyczną, stanowiącą  cykl “Wiek miłości, wiek nienawiści”, której akcja rozpoczyna się w 1913 roku, a jej tłem jest dramatyczna historia polskich Kresów Wschodnich w XX wieku. Natomiast w tym roku ukazały się książki z cyklu „Opowieść Warmińska”– niezwykła opowieść o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach. Akcja I tomu toczy się w latach kiedy Polacy na Warmii szykują się do plebiscytu, który ma zdecydować, czy ich ziemie należeć będą do odrodzonej Polski, czy do Prus. II tom jest opowieścią o zakazanej miłości i sile nadziei na Prusach Wschodnich tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury