„Bajkowa robotyka”

Roboty Photony poruszają się po planszach, obok dzieci siedzą na podłodze i obserwują, niektóre dzieci trzymają tableta

W Oddziale dla Dzieci odbyły się interesujące warsztaty, które wprowadziły uczestników spotkań w ciekawy i intrygujący świat robotyki i programowania. Poprzez specjalną aplikację na tablety, dzieci sterowały Photonem, który poruszał się w określonych kierunkach, reagował światłem i zabawnymi dźwiękami. Trasa została wyznaczona przez uczestników na podstawie baśniowej opowieści, ułożonej przez poszczególne zespoły. Młodzi naukowcy wykazali się ogromną kreatywnością, wyobraźnią oraz umiejętnością pracy w zespole, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Belka z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z informacją "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" oraz z logotypami MBP w Morągu, Cittaslow i herbem Morąga