Warsztaty „W lato wybieram BIBLIOTEKĘ!”

Na wykładzinie przypominającej trawę przy ceglanej ścianie leżą: plakat warsztatów "W lato wybieram BIBLIOTEKĘ!", kolorowe kwiaty, książka "Czarodziejska glina" i 5 skarbonek wykonanych z gliny

Letnie spotkania w bibliotece okazały się najlepszym wyborem na spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Przez dwa tygodnie odbyły się różnorodne warsztaty dla dwóch grup wiekowych. Młodsze dzieci miały możliwość stworzenia przepięknych i wyjątkowych koszulek, dekorując je własnoręcznie specjalnymi pastelami do tekstyliów tworząc tym samym unikatowe projekty. Uczestnicy kolejnych warsztatów wzięli udział w niezwykłych eksperymentach, obserwując nietypowe zjawiska oraz reakcje chemiczne. Podczas zajęć „Kolorowe mydełka” dzieci mogły nauczyć się i wykonać własnoręcznie pachnące i wielobarwne mydłka z suszonymi kwiatami, płatkami róż, nadając im niepowtarzalny zapach oraz kolor.

W drugim tygodniu dzieci w wieku 10-13 lat uczestniczyły w warsztatach garncarskich, wykonując
z gliny wyjątkowe skarbonki w kształcie ula. Poznały również wiele rodzajów ziół oraz zaznajomiły się
z ich właściwościami leczniczymi. Młodzież miała możliwość poznania wyjątkową i efektowną technikę ozdabiania przedmiotów, zwaną decoupage, przy pomocy niezbędnych materiałów wykonała oryginalne ramki gipsowe. Podczas warsztatów „Malowanie nas szkle” młodzi artyści wykazali się dokładnością, kreatywnością, pomysłowością wykonując niezwykle barwne obrazki.

We wtorki i czwartki odbywały się dla wszystkich projekcje fantastycznych filmów, podczas których nie zabrakło świetnej zabawy, śmiechu, wzruszeń oraz popcornu.

 

Belka z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z informacją "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" oraz z logotypami MBP w Morągu, Cittaslow i herbem Morąga

Galeria: