Warsztaty dla dzieci z okazji Światowego Dnia Kosmosu

Ok. 30 dzieci pozuje na tle regałów z książkami trzymając swoje prace wykonane na zajęciach

Z okazji Światowego Dnia Kosmosu, który obchodzimy 21 maja zostały przygotowane warsztaty kosmiczne mające na celu zgłębienie tajemnic i rozpowszechnianie wiedzy na temat Wszechświata. Podczas zajęć uczniowie klasy II a i III a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu obejrzeli film edukacyjny o Mikołaju Koperniku i Układzie Słonecznym, a także zapoznali się z literaturą o kosmosie z ekspozycji książkowej pt. „Galaktyczne podróże”.

W dalszej części warsztatowej dzieci wykonały według własnej inwencji twórczej model Układu Słonecznego z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych oraz zużytych płyt DVD. Uczestnicy warsztatów wzięli również udział w kosmicznym quizie z nagrodami, wykazując się wiedzą i spostrzegawczością.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Toruń, Kopernik, Kosmos” ukazującą postać najsłynniejszego polskiego astronoma. Ekspozycja została wypożyczona z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

Belka z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z informacją "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury" oraz z logotypami MBP w Morągu, Cittaslow i herbem Morąga

Galeria: