„Pradawne dziedzictwo. Czytaj – Myśl – Baw się z biblioteką!” – miejska gra terenowa

plakat z informacjami dotyczącymi gry miejskiej, w tle budynek biblioteki, ręka trzymająca telefon i grafika smoka

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zorganizowała pierwszą tego typu atrakcję w naszym mieście! Specjalnie dla Was stworzyliśmy czytelniczo-historyczną, mobilną grę miejską pt. „Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”. Przy użyciu darmowej aplikacji, ActionTrack musieliście pokonać trasę na terenie Morąga rozwiązując jednocześnie zagadki oraz wykonując zadania kreatywne. Daliście się wciągnąć w fascynującą opowieść o przygodzie w naszym pięknym mieście, poznawaliście ciekawe fakty z jego historii, wykorzystaliście swoją czytelniczą wiedzę a przy okazji… pokonaliście potwory czyhające na Was za każdym rogiem!

Trasa gry wynosiła około 2,5 km i wiodła przez najbardziej rozpoznawalne punkty Morąga, zaczynając oraz kończąc się pod budynkiem biblioteki. Dziękujemy za udział indywidualnym śmiałkom oraz odważnym drużynom!

Jeżeli nie mieliście możliwości zagrać w plenerze to przygotowaliśmy dla Was również tzw. wersję „kanapową” gry, która dawała możliwość wzięcia udziału w zabawie bez wychodzenia z domu! Wystarczyło tylko pobrać aplikację ActionTrack, zeskanować kod i gotowe!

Poniżej znajdują się kody QR do obu wersji rozgrywki oraz wskazówki dotyczące obsługi aplikacji ActionTrack.

Osoby, które z jakiś powodów nie mogły zeskanować kodu, mogą pobrać grę używając poniższych linków. Aby tego dokonać należy kliknąć w link lub wkleić go do przeglądarki w telefonie, pojawi się pytanie o to, czy przeglądarka ma nas przenieść do aplikacji ActionTrack – klikamy dalej i następnie postępujemy już jak w przypadku użycia kodu QR:

– wersja GPS: http://bitly.pl/cxD10

– wersja STACJONARNA: http://bitly.pl/ohym7 

Aby wziąć udział w grze, wymagane jest posiadanie telefonu lub tabletu z:

  • systemem iOS (w wersji 11.0 i wyższej) i Android (w wersji 8.0 wyższej),
  • uruchomioną funkcją GPS,
  • zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore),
  • mobilnym dostępem do Internetu i włączoną usługą lokalizacji,
  • zaleca się naładowanie urządzenia do pełna lub zaopatrzenie w baterię przenośną powerbank.

Gra przeznaczona była dla osób od 16. r.ż. W przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność za taką osobę ponosili rodzice lub opiekunowie prawni.

Pełny regulamin obu wersji gry znajduje się w załączniku pod wpisem oraz w Dziale dla Młodzieży NASTKA.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wersja terenowa, rozgrywka wymaga przejścia określonej trasy na terenie Morąga.

Gra w wersji “kanapowej”, rozgrywka bez wychodzenia z domu.

Załączniki