Światowy Dzień Pluszowego Misia

Bibliotekarka siedzi tyłem a obok niej stoi dziewczynka, przed nimi siedzą na stopniach dzieci i wychowawczyni, w tle regały z grami i puzzlami oraz plansza "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

Światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, jednakże historia powstania tej zabawki jest znacznie dłuższa… Oddział dla Dzieci MBP w Morągu uczcił tę uroczystość razem z morąskimi przedszkolakami, które aktywnie uczestniczyły w zabawach i psotach związanych
z pluszowym misiem. Dzieci poznały historie powstania uroczej zabawki, a także zapoznały się z jedną z pouczających przygód Misia Uszatka, który w tym roku obchodzi 65 rocznicę pojawienia się jako bohater opowiadań Czesława Janczarskiego. Na zakończenie dzieci wzięły udział w quizie, każde z nich otrzymało również miłą niespodziankę.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy do odwiedzenie biblioteki.