Projekt „Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Plakat projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym "Mała książka wielki człowiek", na dole dopisek "Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie", na plakacie ilustracja krasnala na ławeczce czytającego książkę przed biblioteką, nad nim unosi się wzorzysty wąż

Rozpoczynamy piątą edycję projektu skierowanego do najmłodszych czytelników, czyli dzieci urodzonych w przedziale wiekowym w latach 2016 – 2019.

Akcja ma na celu zachęcić opiekunów do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Dlatego też zapraszamy rodziców, aby założyli kartę biblioteczną swojemu dziecku, wtedy otrzyma ono w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę, pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W tej edycji przygotowana jest publikacja w języku ukraińskim dla naszych małych przyjaciół z Ukrainy.

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci!

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Godło Polski oraz logotypy Instytutu Książki i projektu "Mała książka - wielki człowiek"