Spektakl teatralny „Żółta ciżemka”

Dzieci siedzą i oglądają występ aktorów w przebraniach, za nimi rozwieszona płachta ilustująca ulicę i kolorowe domy

Teatr Blaszany Bębenek zawitał do Oddziału dla Dzieci ze spektaklem historycznym, pt. “Żółta ciżemka”. Widzowie zostali przeniesieni do czasów panowania króla Kazimierza Jagiellończyka, poznali uroczego głównego bohatera Wawrzusia ze wsi Poręba i jego niesamowite przygody. Zostały zorganizowane dwa spotkanie teatralne, w których wzięło łącznie udział 120 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu. Dzieci zachwyceni byli gra aktorów, scenografią oraz oprawą muzyczną. W trakcie przedstawienia artyści w zabawny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Spotkanie teatralne było dla dzieci niezwykłym przeżyciem, które dostarczyło wiele pozytywnych oraz niezapominanych wrażeń.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Logotypy: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach realizacji NPRCz2.0 na lata 2021-2025, Narodowe Centrum Kultury