Wystawa rysunku „Od hobby do portretu w ramie”

Plakat wystawy rysunku Katarzyny Kieno "Od hobby do portretu w ramie", na plakacie dwa paski z fragmentami rysunku: jeden przedstawiający oczy i drugi - usta

Wypożyczalnia dla Dorosłych gościła wystawę w Galerii Lokalnych Twórców – tym razem prezentowaliśmy prace  Morążanki – Katarzyny Kieno. Ekspozycja nosiła tytuł : „Od hobby do portretu w ramie”.

Autorka mówi o sobie:

„Rysunki są moja pasją od dawna. Twarze, oczy ludzi przenoszone na papier kreska po kresce… Zawsze towarzyszą mi emocje, czy portret będzie odzwierciedlał osobę, którą rysuję, jej spojrzenie, uśmiech, minę, kształt nosa i ogólny wyraz twarzy. Ważne są przy tym opinie najbliższych i nie tylko. Praca zawodowa niejako też łączy się z rysunkiem, ponieważ jestem kosmetyczką, linergistką i stylistką paznokci, gdzie moje umiejętności mogę wykorzystywać, tak więc moje życie kręci się wokół tworzenia, które jest przyjemnością”.

 

Kilkanaście prac wykonanych ołówkiem można było podziwiać od 1 listopada do 31 grudnia w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.