„W świecie dziecięcych radości” – wystawa rękodzieła Lucyny Parda

Plakat wystawy Lucyny Parda "W świecie dziecięcych radości", na plakacie fotografie pluszowych i wełnianych zabawek

W Oddziale dla Dzieci oraz w Gablocie Lokalnych Pasjonatów, znajdującej się na I piętrze biblioteki, od 1 grudnia do końca roku było można podziwiać niezwykłą wystawę zabawek, figurek oraz innych rzeczy własnoręcznie wykonanych przez mieszkankę Morąga – Lucynę Parda. Choć Pani Lucyna przygodę z rękodziełem rozpoczęła w 2012 r., jest to pierwsza oficjalna odsłona jej twórczości. Tym bardziej było nam niezmiernie miło towarzyszyć temu wyjątkowemu debiutowi, który zasługuje na uwagę, a przede wszystkim na wielkie brawa.

Zaprezentowana wystawa pt. „W świecie dziecięcych radości”  to zaledwie namiastka bogatego zbioru prac, które Pani Lucyna wykonuje z niezwykłą starannością, dbałością o każdy detal. Artystce przyświeca myśl, że „największą zapłatą jest radość dziecka”, dlatego jej hobby nie jest pomysłem na biznes, a tylko (aż!) prawdziwą pasją, która twórczo wypełnia wolne chwile.

Pani Lucyna tworzy m.in. figurki z zimnej porcelany, figurki z kawy, szydełkowe przytulanki. Jak sama przyznaje, największą słabością darzy pluszaki. Wszystkie prace są niepowtarzalne, tworzone spontanicznie, od A do Z wykonane z bezpiecznych materiałów.

 „Rękodzieło – moje hobby, moja pasja, mój mały świat, do którego zapraszam Was. I polecam każdej osobie spróbowania swoich sił w tworzeniu.„ – niech słowa Pani Lucyny będą najlepszą zachętą do odwiedzenia wystawy.

Ekspozycję można było oglądać od 1 do 31 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki.