Wystawa rysunku „Iskra pasji”

Plakat wystawy rysunku Alicji Król "Iskra pasji"

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprezentowała wystawę pt. “Iskra pasji”.

Autorka prac – Alicja Król jest mieszkanką Morąga urodzoną w Gdyni. Ukończyła ZSCKR w Dobrocinie, a jej obecnym marzeniem jest studiowanie edukacji artystycznej w zakresie prac plastycznych. Rysować zaczęła już w gimnazjum, a do rozwoju tych zainteresowań przyczyniła się jej ciocia – absolwentka studiów artystycznych. Wystawa pt.  „Iskra pasji” obejmuje 25 prac wykonanych ołówkami i kredkami na kartkach formatu A3 i A4. Rysunki przedstawiają portrety ludzi, zwierząt, pejzaż i martwą naturę. Alicja Król inspiracje czerpie z komercyjnych zdjęć wyszukanych w sieci.

Prace będzie można było oglądać od 3.08.2020 r. do 31.08.2020 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu w godzinach otwarcia działu.