Wystawa entomologiczna Marcina Korczakowskiego

Plakat wystawy entomologicznej Marcina Korczakowskiego, na plakacie rysunki motyli

Od 1 sierpnia Gablota Lokalnych Pasjonatów zmieniła swój wystrój – prezentowaliśmy w niej wystawę entomologiczną Marcina Korczakowskiego.

O ekspozycji pan Korczakowski pisze:

„Te kilka gablot to fragment kolekcji motyli którą zgromadziłem w latach 90-tych, gdy uczęszczałem do szkoły podstawowej. Przedstawia gatunki motyli, które można spotkać w naszych okolicach. Jest wśród nich nawet motyl migrujący z Afryki – Zmierzchnica trupia-główka wraz z poczwarką, którą co około dekadę można spotkać na naszych terenach. Od kiedy pamiętam fascynowałem się owadami i przyrodą, te zainteresowania przetrwały do dziś, choć w innej formie – fotografii przyrodniczej.”

Wystawę można było oglądać do końca sierpnia.

Gablota z wyłożonymi przeszklonymi pudełkami, w których znajdują sie zakonserwowane motyle i ćmy