Wystawa „Morąska rodzina wczoraj i dziś”

Plakat promujący wystawę zatytułowaną "Morąska rodzina wczoraj i dziś". Pod nagłówkiem znajduje się czarno-białe zdjęcie rodzinne przedstawiające 4 osoby. Na dole plakatu widnieje logo biblioteki oraz herb Morąga.

Morąska biblioteka zaprezentowała wystawę zorganizowaną z okazji Dni Rodziny, które już w naszym regionie obchodzone były po raz 21.

Na wystawie pt.: „Morąska rodzina wczoraj i dziś” zgromadzono 96 fotografii, przedstawiających 35 rodzin z różnych okresów ich życia. Można zobaczyć m. in. Rodzinę Kikołów, Krupków, Sadowskich, Gławdelów, Ojrzanowskich, Sadowskich i inne. Skupiono się przede wszystkim na starych fotografiach, niektóre z nich pochodzą z okresu międzywojennego i należą do najbardziej cennych.

Oprócz starych fotografii pokazano również dla porównania zdjęcia współczesne, zwłaszcza tych rodzin z długoletnim stażem małżeńskim, dla których zorganizowano wyjątkowe spotkanie pełne wspomnień z dawnych lat.

„Morąska rodzina wczoraj i dziś” to wystawa wędrująca, była prezentowana w Pałacu Dohnów, w bibliotece oraz w Morąskim Domu Kultury.

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu Fundacji na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego JAK NIE MY TO KTO.