Beata Sarnowska i jej powieści…

Gra miejska, historia miasta oraz lokalne zabytki są tłem do powieści detektywistycznych, które pisze Beata Sarnowska. Czytając jej książki czytelnik wspólnie z bohaterami rozwiązuje tajemnicze zagadki. Wspaniałą okazję do poznania pisarki mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Podczas spotkania jedna z grup poznała fabułę powieści „Wielka afera w teatrze lalek”. Autorka przybliżyła pojęcia związane z teatrem, dzieci wspólnie tworzyły kukiełki, wcielały się w rolę mimów. Drugiej grupie została zaprezentowana historia pt. „Tajemnica zaginionej kotki”. Na jej podstawie dzieci zaangażowały się w proces powstawania książki – stały się  introligatorami, redaktorami, ilustratorami; miały również szansę tworzenia własnych opowieści.

Wszyscy wspaniale, twórczo i aktywnie spędzili czas z pisarką, mieli możliwość zakupienia książki oraz otrzymania autografu.