Czwarta władza w PRL-u

Morąska Izba Historyczna w Ratuszowych Piwnicach gromadziła miłośników „staroci” na wystawie odbiorników radiowych i telewizyjnych pochodzących z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Wśród eksponatów można było zobaczyć m. in. telewizor „Szmaragd”, radia typu „Ballada”, „Rumba”, „Camping” oraz gramofony, magnetofony i projektory. Wszystkie eksponaty pochodziły z prywatnej kolekcji morążanina Piotra Lichtensztejna, człowieka o wielu pasjach i zainteresowaniach. Numizmatyka, militaria, stare radioodbiorniki i aparaty fotograficzne to nie jedyne jego hobby, ale tymi ostatnimi szczególnie chciał się podzielić udostępniając je w Ratuszowych Piwnicach.

Nawiązując do tytułu, wystawę dodatkowo wzbogacono wycinkami z prasy regionalnej pochodzącej z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.